top of page

6 סופרים צעירים יוציאו ספר עוד השנה

מרתון כתיבה יוצרת שיטתית | לבני 25 ומטה

יש לך כישרון כתיבה. יש לך אש בעיניים ומקלדת בידיים. אולי אפילו יש לך רעיון לספר. או סדרה. עכשיו צריך רק להעלות אותו על הכתב, על הדפוס, על הקינדל.

 

אולי אמרו לך שזה לוקח שנה פלוס. אולי אמרו לך לחכות עם זה קצת. אולי אמרו לך שלשכור עורך, שיעבוד איתך, עולה עשרות אלפי שקלים (צדקו בזה). אבל אף אחד לא אמר לך שיש שיטת כתיבה מוכחת, יעילה, טובה, שתעזור לך לכתוב ספר טוב אפילו תוך 3 חודשים.

 

אז כן. זה אפשרי.

 

כתיבה יוצרת שיטתית

שמי לירון פיין, וב-22 השנה האחרונות אני כותב ועורך כמקצוע. ניהלתי קריאייטיב במשרדי פרסום, כתבתי לטלוויזיה ולעיתונות, ואני סופר סדרתי, שמוציא ספר אחר ספר אחר ספר. אני זוכה לקהל קוראים בינלאומי רחב שמחמם לי את הלב (ואת הכיס). הנה כמה מהספרים שלי באמזון, והנה קצת בעברית. יש עוד, אבל זה לא העניין כאן.

51YnTbyKhVL._UY250_.jpg

51YnTbyKhVL._UY250_.jpg

51OIe1fV+SL._UY250_.jpg

51OIe1fV+SL._UY250_.jpg

41n99TUEOYL._UY250_.jpg

41n99TUEOYL._UY250_.jpg

41kfRR+vIBL._UY250_.jpg

41kfRR+vIBL._UY250_.jpg

הורד (1).jpg

הורד (1).jpg

הורד.jpg

הורד.jpg

בשנים האחרונות פיתחתי ושכללתי את שיטת הכתיבה היוצרת השיטתית, שמאפשרת לכתוב ספר טוב בזמן קצר הרבה יותר ממה שאמרו לך. אני עושה את זה תוך שימוש בטכניקות כתיבה אמריקאיות, שבארץ לא מכירים כמעט.

 

זה עובד. כך אני כותב בעצמי.

 

השיטה הזו אידיאלית לכותבים מהדור החדש. כאלה שלא מחפשים ללקק למבקרי האמנות המופלצים של מוסף הארץ - אלא רוצים לדבר ישירות אל הקהל האמיתי, זה שקורא את משחקי הרעב, את איש המאדים, כמה טוב להיות פרח קיר, או כל מיני גוונים של אפור. כן: לכתוב לאנשים כמוך בדיוק.

 

לסדנאות שלי, בסלון הספרותי בתל אביב, מגיעים כותבים מוכשרים - שלא מסתפקים בבינוני. חלקם כבר חרשו את כל הסדנאות הידועות לכתיבה יוצרת, של כל "הסופרים הידועים", והתאכזבו. חלקם כבר הוציאו ספר אחד או שניים. חלקם בשלבי כתיבה של ספר הביכורים שלהם. כולם מופתעים. מסתבר להם שאפשר גם אחרת. אפשר מעשי. 

מתחת לגיל 25? הרווחת

עכשיו אני מאפשר לעד 6 כותבים צעירים יותר, עד גיל 25, לצאת איתי למרתון כתיבה מעשי בן 3 חודשים. המטרה: ספר ביכורים! וספר טוב.

 

למה דווקא צעירים?

כי מגיעה לכותבים צעירים הזדמנות טובה (בלי לשלם עליה הר כסף). כי הראש עדיין לא מקובע על "ספרות יפה". כי צעירים כותבים, בדרך כלל, את מה שאני אוהב לקרוא. וכי יש סיכוי שאני אופתע. 

 

במסגרת המרתון אני אפתח, יחד עם כל אחד מהכותבים, את הספר הייחודי והאישי שלו. אנחנו נתחיל מאפס: מהרעיון, ומהר מהר נרוץ קדימה, ניצור עלילה, דמויות, טוויסטים, פתיחה וסיום מהדהדים. 

 

תוך כדי המרתון אני אלמד אותך את שיטות הכתיבה הייחודיות שלי, שיאפשרו לך לעשות את זה. אני אערוך, אגיב, אתקן, אעיר ואנחה אותך. מכאן, רק הכישרון שלך יקבע אם זה יהיה ספר טוב -או מצויין. ועוד לא דיברנו על מכירות, וקריירה של סופר באמזון.

 

אבל זה לא מתאים לכל אחד! אני מחפש כותבים אך ורק בז'אנרים הבאים:

 

  • מדע בדיוני

  • פנטזיה

  • YA (צעירים. משחקי הרעב, נו)

  • רומאנס

  • מתח ופעולה

 

מתי, איפה, כמה?

מרתון הכתיבה יתחיל ביום שני, 5 בספטמבר, בשעה 18:30 אחר הצהריים. הוא יכלול 10 שיעורים שבועיים, בני שעתיים, ועוד מפגש אחד, מסכם, לאחר 12 שבועות. כמובן שאני מצפה ממך לכתוב גם בבית. והרבה!

 

המקום: הסלון הספרותי, רחוב המסגר 68, תל אביב.

העלות: 2,500 ש"ח. כן, בלבד.

 

המפגש

בונוס למסיימים בהצלחה:

הוצאת הספר בדיגיטלי!

אפילו לי קצת קשה להאמין, אבל הצלחתי להשיג את זה לתלמידים שלי. הספרים שייכתבו במסגרת מרתון הסתיו, לאחר עריכה לשונית כמובן, יופקו לספרים דיגיטליים ויעלו למכירה בחנות ספרים אונליין. איזו חנות? הפתעה...

 

כך אפשר יהיה להתחיל להרוויח תמלוגים ומייד, וכמובן - לשלוח את החברים לקרוא.

 

מספר המקומות מוגבל: רק עד 6 כותבים יוכלו להשתתף, וכנראה יהיו פחות. כדי להירשם, נא מלאו את בקשת ההשתתפות. לאחריה, אני גם ארצה לראות דוגמת כתיבה שלכם.

 

 

 

המפגש

bottom of page