top of page

"השיעורים עם לירון הקפיצו את רמת הכתיבה שלי בעשרות רמות, בלי להגזים, בזמן מאוד מאוד קצר. בכל שיעור לירון נותן פתרונות מעשיים בצורה הכי מפורשת וקוהרנטית שרק אפשר לבעיות שצצות במהלך הכתיבה, הרבה פעמים כאלה שפשוט לא ידעתי עליהם. פשוט אף מורה אחר לא טרח לציין אותם בפניי."

מירון בן ארי, מחבר הספר "ים גבה גלי"

מועדון כתב LIVE

קבוצת כתיבה יוצרת, בלי לצאת מהבית

היי, כאן לירון פיין.

סדנאות כתיבה יכולות להיות דבר נפלא. יש להן רק שלוש בעיות:
 

1. הן מוגבלות בזמן (ובדרך כלל קצרות מדי)
2. הן מחייבות אותנו לצאת מהבית ולחפש חניה

3. הן לא תמיד עוסקות בטכניקות כתיבה של ממש


נכון שיכול היה להיות נפלא להשתתף בקבוצת כתיבה יוצרת אמיתית, בלי הגבלת זמן ובלי לצאת מהבית?

על זה בדיוק חשבתי כשהקמתי, לפני שנתיים, את מועדון כתב LIVE. רציתי לתת לכותבים מוכשרים בית אמיתי וקבוע, בו לומדים מדי שבוע טכניקות כתיבה יוצאות דופן, מתרגלים אותן בלי לחץ, ומקבלים תמיכה של קהילת כותבים מפרגנת ומלאת אהבה.

וכל זה - בלי לצאת מהבית, בלי לחפש חניה, בלי לנסוע בגשם או ללכת בחמסין. ואפילו אם מפסידים שיעור? זה ממש לא נורא, כי אפשר להשלים.

"ההתואר שלי הוא בספרות, מה כבר יחדשו לי?" אמרתי ובראשי עלו מאמרים תיאורתיים מסובכים למיניהם. בכל זאת,החלטתי להצטרף לשיעורים, סתם בשביל ליהנות מהתחום שאני מתחברת אליו. מהר מאוד הבנתי שאין סוף לדברים שאפשר ללמוד ולשיטות דרכן ניתן לגשת לכתיבת טקסטים. אני משתתפת במפגשי הכתיבה מזה מספר חודשים ובכל שיעור לירון מצליח להפתיע מחדש עם נושא מעניין ודרכים מקריות לבניית דמויות, דיאלוגים, נקודות מבט ועוד הרבה אחרים.

 

לירון מתמקד בדברים שבאמת חשוב לדעת, כאלה שמשפרים את הטקסט באופן מיידי ברגע שהנקודה המועברת ברורה. כמו כן, השיעורים כוללים תרגול אונליין וקבלת משובים במהלך השיעור. השיעורים מפתחים, מקיפים, כיפיים ומשאירים טעם של עוד."

אנה שץ, כותבת בימים אלה את ספרה הראשון

מה זה בדיוק?

אינספור טכניקות מקצועיות, ברורות וקלות לשימוש, אותן כמעט לא מלמדים בישראל. הן לא עוסקות ב"לפרוק", "לחלום", "להתרפא" או "לשחרר". הן לא טכניקות פסיכולוגיות - הן טכניקות כתיבה.

הן כן עוסקות בלכתוב מדוייק, מרגש, אפקטיבי ויצירתי מאוד, תחת עינו הפקוחה של עורך מקצועי. גם אם הייתם בהרבה מאוד סדנאות כתיבה - סביר להניח שאת הכלים האלה עוד לא קיבלתם.

מתי ואיך זה קורה?

שיעורי הכתיבה מועברים בקביעות בימי שלישי ורביעי, בשעה 21:00.  הם מתקיימים באמצעות מערכת e-learning מקצועית בווידאו, פשוטה לתפעול ויציבה מאוד. התלמידים, אגב, לא חייבים להיות בווידאו. הפרטיות נשמרת.

ואם מפספסים שיעור?

 

אצלנו אף פעם לא מפספסים שיעורים! קודם כל, בזכות העובדה שבכל שבוע השיעורים בשלישי ורביעי זהים - כך שאם אי אפשר להגיע ליום אחד, מגיעים ליום האחר.

ומעבר לכך: כל השיעורים מוקלטים וניתן לצפות בהם שוב ושוב, במסגרת קבוצת הפייסבוק הסגורה שלנו. 

מה בתפריט החודשי:


שבוע #1: מסלול שנתי מאפס לספר
התקדמות איטית ויסודית בבניית אאוטליין, קשת דמות, כתיבה ועריכה עצמית - מבוססת ברובה (לא כולה) על קורס הבסיס בכתיבה יוצרת שיטתית. תרגול ומענה במהלך השבוע בקבוצת הפייסבוק הסגורה.

שבוע #2: למידת טכניקת כתיבה חדשה לגמרי
תמיד מפתיע, תמיד כיף, ובדרך כלל גם מועיל מאוד. גם את זה נתרגל במהלך השבוע בקבוצת הפייסבוק הסגורה

שבוע #3: חזרה על טכניקה חזקה שכבר לימדתי 
או הדרכה שקשורה לשיווק ספרים (בישראל / אמזון) או עניין אחר, חשוב ומהותי, שחשוב מאוד לדעת בתחום. וכמובן - תרגול בקבוצת הפייסבוק הסגורה

שבוע #4: עריכת טקסט אונליין / שאלות ותשובות
זו, בדרך כלל, ההדרכה המבוקשת ביותר. אני לוקח טקסט של אחד מחברי הקבוצה, מנתח ועורך אותו אונליין.

כך כל חודש.

הגעתי לשיעור הזה אחרי שכבר חשבתי שאני יודעת הכל על כתיבה, או יותר נכון על איך לכתוב ספר. הבנתי שאני בעצם לא יודעת כלום. אחרי כל שיעור, אני חוזרת לטקסטים שלי ומשנה אותם לפי מה שלמדתי היום, ופתאום, הטקסט יותר נושם כזה, יותר טוב, יותר עמוק.

שרון חיון, עורכת בימים אלה את ספרה הראשון

זכאות למפגש עריכה אישי אחת לרבעון

אחת לרבעון, כל חבר במועדון כתב LIVE זכאי לקבל מפגש עריכה אישי איתי, באמצעות מערכת הווידאו (או, אם מתאים יותר, פנים אל פנים אצלי, במודיעין). המפגש הוא כבן שעתיים (וללא הזכאות עולה 600 ש"ח).  

900 ש"ח מתנה ברכישת קורס הווידאו השלם

לאחר התנסות קצרה, כותבים רבים מעדיפים לצפות בקורס הכתיבה היוצרת השיטתית השלם באופן מיידי, בלי לחכות למפגשים השבועיים. כדי להקל עליהם, כל מי שנרשם לחודש הניסיון במועדון כתב LIVE מקבל 900 ש"ח במתנה לרכישת הקורס.

את לירון מצאתי אחרי ים של חיפושים. והייתי ספקנית, וחששתי שהוא עוד אחד מאלו שמבטיחים. ואני שונאת הבטחות שווא. שנה התקרבתי, בחנתי, עמדתי על טיבו מרחוק עד שעשיתי את הצעד ונרשמתי. באיטיות ראיתי איך הוא מגלה את הסודות שמאחורי המילים. איך בנדיבות הוא מציע את הכלים לכתוב טוב יותר, עמוק יותר, מרגש יותר. הוא כביכול צועד עם פנס ענקי ומאיר את הדרך ונותן לנו להתנסות ועומד ומכוון ומתקן ומקשיב ומציע. ואני יודעת ומרגישה שאני לומדת. וכל שיעור שעובר אני מופתעת עד כמה לא ידעתי ועד כמה זה יכול להיות פשוט יותר. אז לירון, אני מקווה שאתה יודע שהשיעורים איתך הם אחת המתנות השוות ביותר שאני מעניקה לעצמי כדי לכתוב טוב יותר, כדי שהמילים שלי יגעו. אתה פשוט המורה הכי טוב שיכולתי לבקש.

יעל בן משה, עובדת כעת על הוצאת ספרה הראשון

אם הכתיבה זורמת בדם שלך - מקומך איתנו, בקבוצה. 

 

לכן אני מעניק לך אפשרות להצטרך לחודש ניסיון. לבדוק!

מה מגיע לך בחודש הניסיון?

1. כניסה חופשית לכל השיעורים

2. כניסה לקבוצת הפייסבוק הסגורה (והצצה לשיעורים הקודמים)

3. 900 ש"ח לרכישת קורס הווידאו המלא של הכתיבה היוצרת השיטתית

4. שעתיים ייעוץ איתי בשווי של 600 ש"ח (פגישת וידאו, או אצלי)

אם הכתיבה שלך חשובה לך - מקומך איתנו. תוך זמן קצר היא תהפוך לטובה יותר, קלה יותר, והרבה יותר מהנה. גם לקריאה.

 

לאחר מכן, אם יבוא לך להמשיך, המנוי החודשי ימשיך להיות נמוך מאוד - רק 156 ש"ח לחודש (שמונה שיעורים).

חשוב לי לציין: בכל חודש (גם אחרי החודש הראשון) ניתן לסיים את המנוי ולבטל אותו! זו קניה בטוחה לגמרי. אני לוקח על עצמי את כל הסיכון ואת כל האחריות. 

מי שמשתתפים בשיעורים שלי יכולים להיות בטוחים לחלוטין ששום חיוב משונה לא יקפוץ פתאום. 

המחשבה שליוותה אותי לאורך כל המפגש שהיה כיפי ומסוגנן לעילא הייתה 'הלוואי וכל מי ששולח לי כתב יד לעריכה היה נחשף לעצות הנפלאות האלה".

רסל דיקשטיין, עורכת, מחברת הספר "רוחות בירושלים"

bottom of page