top of page

מה מגיע לך בחודש הניסיון?

1. כניסה חופשית לכל השיעורים

2. כניסה לקבוצת הפייסבוק הסגורה (והצצה לשיעורים הקודמים)

3. 900 ש"ח לרכישת קורס הווידאו המלא של הכתיבה היוצרת השיטתית

4. שעתיים ייעוץ איתי בשווי של 600 ש"ח (פגישת וידאו, או אצלי)

אם הכתיבה שלך חשובה לך - מקומך איתנו. תוך זמן קצר היא תהפוך לטובה יותר, קלה יותר, והרבה יותר מהנה. גם לקריאה.

המפגשים מתקיימים פעמיים בשבוע, בימי שלישי ורביעי, שעה 21:00.

לא צריך לצאת מהבית כדי להשתתף. כולם נכנסים לכיתה וירטואלית באמצעות מערכת וידאו קונפרנס פשוטה לתפעול ויציבה מאוד, כך שניתן להשתתף מהבית.

השיעורים בימי שלישי ורביעי זהים - כך שאפשר לבחור איזה יום מתאים יותר. 

מה לומדים מדי חודש?


שבוע #1: מסלול שנתי מאפס לספר
התקדמות איטית ויסודית בבניית אאוטליין, קשת דמות, כתיבה ועריכה עצמית - מבוססת ברובה (לא כולה) על קורס הבסיס בכתיבה יוצרת שיטתית. תרגול ומענה במהלך השבוע בקבוצת הפייסבוק הסגורה.

שבוע #2: למידת טכניקת כתיבה חדשה לגמרי
תמיד מפתיע, תמיד כיף, ובדרך כלל גם מועיל מאוד. גם את זה נתרגל במהלך השבוע בקבוצת הפייסבוק הסגורה

שבוע #3: חזרה על טכניקה חזקה שכבר לימדתי (אפשר לראות דוגמאות למטה)
או הדרכה שקשורה לשיווק ספרים (בישראל / אמזון)
או עניין אחר, חשוב ומהותי, שחשוב מאוד לדעת בתחום.
וכמובן - תרגול בקבוצת הפייסבוק הסגורה

שבוע #4: עריכת טקסט אונליין / שאלות ותשובות
זו, בדרך כלל, ההדרכה המבוקשת ביותר. אני לוקח טקסט של אחד מחברי הקבוצה, מנתח ועורך אותו אונליין.

כך כל חודש.

אם הכתיבה זורמת בדם שלך - מקומך איתנו, בקבוצה. 


יש לך אחריות מלאה בקנייה:

מובטח לך החזר מלא על החודש הראשון בלי שאלות, ואפשר להפסיק בכל רגע. 

"ההתואר שלי הוא בספרות, מה כבר יחדשו לי?" אמרתי ובראשי עלו מאמרים תיאורתיים מסובכים למיניהם. בכל זאת,החלטתי להצטרף לשיעורים, סתם בשביל ליהנות מהתחום שאני מתחברת אליו. מהר מאוד הבנתי שאין סוף לדברים שאפשר ללמוד ולשיטות דרכן ניתן לגשת לכתיבת טקסטים. אני משתתפת במפגשי הכתיבה מזה מספר חודשים ובכל שיעור לירון מצליח להפתיע מחדש עם נושא מעניין ודרכים מקריות לבניית דמויות, דיאלוגים, נקודות מבט ועוד הרבה אחרים.

 

לירון מתמקד בדברים שבאמת חשוב לדעת, כאלה שמשפרים את הטקסט באופן מיידי ברגע שהנקודה המועברת ברורה. כמו כן, השיעורים כוללים תרגול אונליין וקבלת משובים במהלך השיעור. השיעורים מפתחים, מקיפים, כיפיים ומשאירים טעם של עוד.

אנה שץ, כותבת בימים אלה את ספרה הראשון

הגעתי לשיעור הזה אחרי שכבר חשבתי שאני יודעת הכל על כתיבה, או יותר נכון על איך לכתוב ספר. הבנתי שאני בעצם לא יודעת כלום. אחרי כל שיעור, אני חוזרת לטקסטים שלי ומשנה אותם לפי מה שלמדתי היום, ופתאום, הטקסט יותר נושם כזה, יותר טוב, יותר עמוק.

שרון חיון, עורכת בימים אלה את ספרה הראשון

את לירון מצאתי אחרי ים של חיפושים. והייתי ספקנית, וחששתי שהוא עוד אחד מאלו שמבטיחים. ואני שונאת הבטחות שווא. שנה התקרבתי, בחנתי, עמדתי על טיבו מרחוק עד שעשיתי את הצעד ונרשמתי. באיטיות ראיתי איך הוא מגלה את הסודות שמאחורי המילים. איך בנדיבות הוא מציע את הכלים לכתוב טוב יותר, עמוק יותר, מרגש יותר. הוא כביכול צועד עם פנס ענקי ומאיר את הדרך ונותן לנו להתנסות ועומד ומכוון ומתקן ומקשיב ומציע. ואני יודעת ומרגישה שאני לומדת. וכל שיעור שעובר אני מופתעת עד כמה לא ידעתי ועד כמה זה יכול להיות פשוט יותר. אז לירון, אני מקווה שאתה יודע שהשיעורים איתך הם אחת המתנות השוות ביותר שאני מעניקה לעצמי כדי לכתוב טוב יותר, כדי שהמילים שלי יגעו. אתה פשוט המורה הכי טוב שיכולתי לבקש.

יעל בן משה, עובדת כעת על הוצאת ספרה הראשון

המחשבה שליוותה אותי לאורך כל המפגש שהיה כיפי ומסוגנן לעילא הייתה 'הלוואי וכל מי ששולח לי כתב יד לעריכה היה נחשף לעצות הנפלאות האלה".

רסל דיקשטיין, עורכת, מחברת הספר "רוחות בירושלים"

השיעורים עם לירון הקפיצו את רמת הכתיבה שלי בעשרות רמות, בלי להגזים, בזמן מאוד מאוד קצר. בכל שיעור לירון נותן פתרונות מעשיים בצורה הכי מפורשת וקוהרנטית שרק אפשר לבעיות שצצות במהלך הכתיבה, הרבה פעמים כאלה שפשוט לא ידעתי עליהם. פשוט אף מורה אחר לא טרח לציין אותם בפניי.

מירון בן ארי, מחבר הספר "ים גבה גלי"

אחד הדברים שהכי הפריעו לי לאורך חיי הכתיבה שלי הן שיחות עם מורים וכותבים אחרים שהתייחסו לכתיבה כאל משהו שקורה לך באופן רוחני ואמורפי שכזה. כשהתחלתי ללמוד אצל לירון סוף סוף מצאתי מורה שלא מסתפק בדיבורים אלא מדרבן למעשים. למדתי תיאוריות וטכניקות רחבות על כתיבה כך שאפילו אם אני שוברת אותן אני מודעת אליהן.

יהודית יעל תמר,

מחברת הספר "The Other One"

bottom of page